Kurumsal Mobil Uygulamalar Dünyası 2019’da Nasıl Gelişiyor?

Kurumsal Mobil Uygulamalar Dünyası 2019’da Nasıl Gelişiyor?

Son 200 yıldır dünyada hızlı bir teknolojik yenilenme yaşanıyor. Fakat hiçbir dönemdeki yenilikler akıllı telefonların hayatımıza girmesi kadar sarsıcı ve çarpıcı sonuçlar üretemedi.  Akıllı telefonlar iş yapma tarzlarımızın yöntemlerinde belirleyici olmaya başladı. İş yapma biçimlerimizi kökünden değiştiriyor.

90’lı yıllarda internet tabanlı teknolojilerin hızla hayatımıza girmesiyle birlikte E-Ticaret, CRM gibi kavramlar hızla hayatımızın bir parçası oldu.

Bugün 20 yaşında olan gençler, internetsiz bir hayatı hayal bile edemiyorlar. 2030’da 20 yaşında olacak olanlar akıllı telefonsuz bir hayatı düşünemeyecekler bile…

2000’lerin başında Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) ile desteklenen B2B (Kurumsaldan Kurumsala) ve B2C (Kurumsaldan Müşteriye) ile birlikte ticaret yapma tarzlarımızı değiştirdik.

2008 yılından sonra iOS ile hayatımıza giren “Apple Store (Elektronik Uygulama Mağazası)” ile hayatımız değişti. Yeni özellikler ve yetkinlikler uygulamalarla akıllı telefonlarla giydirilmeye başlandı.

Her gün yüzlerce yeni uygulama store’larda yerini alarak akıllı telefonlarımız üzerinden bize dokunuyor.  Yeni bir hizmet sunmak veya eğlence kaynağı olabilmek için yarışıyorlar. Milyarlarca indirilen uygulamalar var dünyada. Apple Store ve rakibi Google Play’de toplamda 5 Milyonun üzerinde aplikasyon var.

İletişim yöntemini değiştiren, bir şekilde alışveriş ile birleştiren Çin’in iletişim platformu WeChat’teki irili ufaklı uygulama sayısı bile 2019 itibariyle 1 milyonu geçti. 2019 sonunda 1.5 milyona doğru koşuyor.

Nereye gidiyoruz?

Gücünü akıllı telefondan alan uygulamalar, bizi ve işimizi iyi tanıyor, derin öğrenme algoritmalarıyla bizi ve alışkanlarımızı öğreniyor, ihtiyaçlarımızı önceden tespit edebiliyor, kendini sürekli geliştiriyor.

İşimizi her yerden yapabilir olduk. Bilgi kirliliğinin içinde sadece ihtiyacımız olan bilgiye, ihtiyacımız olduğu anda ve miktarda ulaşabilmenin konforuna alıştık.

Artık alışkanlarımız hızla değişiyor. B2E (Kurumsaldan Çalışana), V2B (Tedarikçiden Kurumsala), B2V (Kurumsaldan Tedarikçiye) birçok farklı iş yapma biçimi hayatımıza giriyor.

Detaylı bilgi için aşağıdaki haberi tıklayınız…

https://www.tttglobal.co.uk/blog/read/252/how-the-world-of-enterprise-mobile-apps-is-evolving-in-2019.html