Fikrin Hayata Dönüştüğü Yer: AB PLUS

Fikrin Hayata Dönüştüğü Yer: AB PLUS

Türkiye’nin ilk internet teknolojileri kuluçka şirketi olan AB Plus, hayata değer katan projelerle yenilik ve inovasyonda farklılık yaratıyor. AB Plus bünyesinde 14 teknoloji fikri yaşam buluyor.

Lojistik operasyon yönetimini endüstri 4.0’a taşıyan lokomotif projesi TIRPORT ile geçtiğimiz yıl dünya çapında başarılara imza atan AB Plus, Alibaba tarafından düzenlenen, dünya çapında 7.000 startup’ın yarıştığı Create@Alibaba Startup yarışmasında “Gelecekte milyarlık dolarlık olma potansiyeline sahip 20 startup” arasında yer almayı başarmıştır.

AB PLUS, konum tabanlı pazaryeri uygulamalarda sahip olduğu teknolojik birikim ile lojistik sektörü başta olmak üzere hizmet sektöründe de önde gelen birçok alanda endüstri 4.0’a terfi ettirecek uygulamaları hayata geçirmeye devam etmektedir.

Grup şirketleriyle yapay zeka alanında da önemli yatırımlar yapan grubumuz birçok operasyonel süreci optimize edecek derin öğrenme algoritmalarını da geliştirebilmektedir.

AB Plus’un önde gelen projelerini sizlere tanıtmak isteriz:

  • TIRPORT
  • EnYakında
  • StaffIN
  • HotelStaffs
  • Speak2Cam
  • Anlık
  • Sarapp
  • I-Toys

 

 ‘’Lojistiğin Geleceği’’ olarak tanımladığımız TIRPORT, lojistik sektörünü dijitalleştirerek Endüstri 4.0’ a taşıyor. Yük verenleri, yük taşıyan lojistik firmalarını ve kamyoncuları, lojistik sektörüne hizmet veren lastikçi, servis, tamirci, depocu vb. hizmet sağlayıcılarını web tabanlı dijital platformunda ve akıllı telefonlarındaki ‘’TIRPORT YükCepte’’ uygulamasında konum tabanlı ve gerçek zamanlı olarak bir araya getiriyor.

Lojistik dünyasının tüm paydaşlarını birbirine dijital ortamda bağlayan Tırport, lojistik firmalarına ve yük sahibi üreticilere lojistik operasyonlarını yönetmede etkili bir ERP aracı olarak da hizmet verebiliyor.

Tırport’ un en önemli özelliklerinden bir tanesi, kullanan ve kullanmak isteyen herkese göre dizayn edilebilir olmasıdır. Böylelikle Tırport sınırsız sayıda soruna sınırsız sayıda çözümleri en hızlı şekilde üretebiliyor.

 

 

‘’Her zaman, Her Yerde’’ sloganı ile hizmet sektörünü dev bir pazaryeri modeline dönüştüren EnYakında uygulaması ile herhangi bir yer ve zamanda ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü hizmeti verebilecek müsait konumlu ve güvenilir hizmet sağlayıcıları cep telefonunuzdaki EnYakında uygulaması ile bir ‘’Tık’’ uzağınızda.

EnYakında uygulaması ile birlikte avukattan veterinere, çilingirden boyacıya, çiçekçiden bakkala ihtiyacınız olan tüm hizmetler elinizin altında olacak. Acil bir durumda ihtiyaç duyacağınız çekiciye buradan ulaşacak, gecenin 3’ünde dişi ağrıyan çocuğunuz için uygun diş hekimini EnYakında uygulamasından bulacak, devam eden toplantınıza çok acil tercümanı buradan çağırabileceksiniz.

 

Staffin, “Her zaman, her yerde” sloganı ile aradığınız iş fırsatlarına cep telefonunuzdaki Staffin uygulamasından anında ulaşabilme imkanı sağlıyor. İster tam zamanlı, ister yarı-zamanlı veya  freelance çalışma gibi ilgi alanınıza giren her ilandan anında haberdar olabiliyor, uygulama üzerinden pratik olarak iş başvurularında bulunabiliyorsunuz.

İş yerlerinin anlık ve planlı personel ihtiyaçlarına gerçek zamanlı ve konum tabanlı çözümler üreten Staffin, insan kaynakları tedarikine inovatif bir bakış getiriyor. İş yerlerine aradıkları nitelikte kişilere anında ulaşabilme ve onlara iş önerme gücü veriyor.

Sadece gerçek kişiler ve aktif CV’lerin yer alacağı Staffin, doğru kişilere, hızlıca ulaşılmanın en kolay ve pratik yolu olmaya aday.

 

HotelStaffs, otel, restoran ve kafeterya sektöründe anlık olarak ihtiyaç duyulan her pozisyondaki çalışan için konum tabanlı çözüm olmak adına geliştirilen yenilikçi bir iş modelidir.

Tam-yarım zamanlı çalışmak isteyenleri, ek iş yaparak ilave para kazanmayı arzu edenleri, nitelik ve tecrübe kategorizasyonlarıyla konum tabanlı ayrıştırarak dijital platformda Hotel, Kafe ve Restoranların ihtiyaçlarıyla bir araya getiriyor.

Çalışan adayları HotelStaff uygulamasına üye olarak konumlarına ya da bekledikleri bölgelere uygun çıkacak iş fırsatlarından anında haberdar olabiliyorlar.

 

Artık akıllı telefonunda binlerce fotoğraf arasında bir fotoğrafı aramayacaksınız. Siz yeter ki fotoğrafı çekerken Speak2Cam’ı kullanın.

Dünyada ilk defa AB PLUS tarafından geliştirilen bu teknoloji ile telefonlarda fotoğraf aramaya son vermeye hazırlanıyoruz.

Yeni nesil fotoğraf ve video çekme uygulaması olan Speak2Cam, fotoğraf ve videoları telefonunuz ile çekerken onlara sesli veya el ile etiketler ekleme, konum, şirket, zaman vb. bilgileri otomatik olarak ilgili dosyalarla eşleştirme olanağı veriyor.

Speak2Cam yapay zeka destekli akıllı yüz ve obje tanıma teknolojisi ile, çektiğiniz fotoğraflardaki kişileri tanıyor ve rehberinizde ki kişilerle eşleştirerek fotoğrafların ve videoların bu bilgiler ile indekslenmesine olanak sağlıyor.

Böylelikle galerinizde fotoğraf, video arama derdine son veren Speak2Cam ile bir fotoğraf veya videoya ulaşmak için isim, mekan, zaman yazmanız veya sesli asistana söylemeniz yeterli oluyor.

 

 

“Mobil Sommelier” olarak tanımladığımız Sarapp, damak zevkini teknoloji ile buluşturuyor.

“Hangi yemekle en iyi hangi şarap gider” sorusu artık Şarapp ile avcunuzda.

Damak zevkinizi kişiselleştirebileceğiniz, bilerek yiyip içebileceğiniz ortam yaratıyor Şarapp.

5 Ekim 2019’da Urla yapılan lansman ile hayata geçen uygulamamız, üzümlerini ve şaraplarını tarafsız bir platform üzerinden tanıtmak, tüketicileri bilinçlendirmek, etkinliklerinden takipçilerini haberdar etmek isteyen üreticilerin de sesi olma yolunda.

Şarapp uygulaması ile kurumsal üyeliği olan şarap üreticileri kendi şaraplarının bilgilerini infografikler ile sunabiliyor, katıldıkları etkinlik ve fuarlarda uygulamayı kullanarak şaraplarının sunumunu yapabilme imkanlarını yakalıyorlar.

 

Özellikle günlük üretilen ve hızlı tüketilmesi gereken gıda ürünlerinin konum tabanlı indirimli olarak paylaşılması üzerine geliştirilen yenilikçi pazaryeri uygulamamız ANLIK, Aralık 2019 itibariyle store’larda yerini almış olacak.

Anlık ile takip ettiğiniz pastanenin ürünlerine önemli indirimlerle anında ulaşabileceksiniz, ilginizi çekebilecek fırsatlardan haberdar olabileceksiniz.

Sosyal sorumluluk tarafında da inovasyon tabanlı birçok sürpriz ile pazara girmeye hazırlanan ANLIK’ın kısa zamanda çok sayıda kişinin vazgeçilmezi olmasını hedefliyoruz.

 

AB Plus, sıra dışı bir teknoloji projesiyle oyuncak sektörüne devrimsel bir dokunuş yapmaya hazırlanıyor. Geliştirdiği akıllı oyuncak kitleriyle yap-boz parçalarla yapılmasına rağmen hareket edebilen, konuşabilen, sesle komut alabilen, her şeyden önemlisi cep telefonundaki i-toys uygulaması ile uzaktan komuta edilebilen, basitçe programlanabilen oyuncakların yapılabileceği yeni nesil akıllı oyuncak kitlerini hazırlıyor.

Bu kitler ile çocuklar hem sınırsız sayıda objeyi tasarlayıp ürünler ortaya koyabilecek, bunlara cep telefonu ile hareket verebilecek, hem de algoritma mühendisliği ve programlama ile tanışacak.